NOVÉ SUBARU SOLTERRA

Prvé čisto elektrické vozidlo Subaru pre globálny trh

Predstavujeme úplne nové SUBARU SOLTERRA. Nový prírastok do rodiny vozidiel SUV značky SUBARU v podobe batériového elektromobilu.

Svet, ktorý veľa ponúka

Model SOLTERRA ponúka nové hodnoty charakteristické pre batériové elektromobily v kombinácii s „potešením z jazdy a pocitom istoty“, teda výhodami, ktoré spoločnosť Subaru kultivuje už mnoho rokov. Hoci ide o vozidlo šetrné k životnému prostrediu, je to pravé SUV, s ktorým možno jazdiť s rovnakou istotou ako v prípade iných existujúcich SUV značky Subaru.

Exteriér a interiér

・ Ladný šesťuholníkový tvar prednej masky vyjadruje energetickú hospodárnosť batériového elektromobilu. Z tohto šesťuholníka vychádza ústredná horizontálna línia karosérie. Dynamické vydúvajúce sa blatníky dávajú najavo silu SUV.

・ Vo vozidle Subaru prvýkrát použité usporiadanie s nízkou prístrojovou doskou a hore umiestnenými ukazovateľmi, viditeľnými nad volantom, zdôrazňuje priestrannosť interiéru.

Globálna platforma e-SUBARU

・ Využijúc know-how vybudované na úspešnej globálnej platforme Subaru, sme v spolupráci so spoločnosťou Toyota Motor Corporation vyvinuli globálnu platformu e-Subaru, určenú pre batériové elektromobily. Globálna platforma e-Subaru nám umožňuje konštruovať vozidlá so špičkovými jazdnými vlastnosťami, vyznačujúce sa vysokou stabilitou a lineárnosťou odozvy na riadenie.

・ Keďže ide o batériový elektromobil, pod podlahou sa nachádzajú veľkokapacitné akumulátorové moduly, ktoré sa využívajú ako súčasť konštrukcie. Výsledkom je nízko položené ťažisko, vysoká pevnosť a tuhosť karosérie.

Jazdné vlastnosti a systém pohonu všetkých kolies AWD

・ Model SOLTERRA prináša nový systém pohonu, v ktorom predné a zadné kolesá poháňajú samostatné elektromotory. Vďaka mnohoročným skúsenostiam s vývojom precíznych technológií pohonu všetkých štyroch kolies sa spoločnosti SUBARU podarilo skonštruovať pohonnú sústavu s agilne reagujúcimi elektromotormi a flexibilným rozdeľovaním hnacej sily medzi predné a zadné kolesá. SOLTERRA tak môže naplno využiť priľnavosť všetkých štyroch kolies a ponúknuť vodičovi pocit istoty a bezpečia.

・ Tak ako iné SUV značky SUBARU, aj SOLTERRA má vo výbave systém ovládania pohonu všetkých kolies X-MODE, prinášajúci ešte väčší pocit istoty na hrboľatých cestách. Jeho schopnosti teraz rozširuje nová funkcia Grip Control, ktorá umožňuje jazdiť konštantnou rýchlosťou, pričom stabilizuje vozidlo na nerovných cestách.

Bezpečnosť

・ Vďaka dômyselnému tvaru skeletu jednotlivých častí karosérie a optimalizácii pevnosti materiálov má model SOLTERRA nižšiu hmotnosť a zároveň dosahuje špičkovú úroveň bezpečnosti pri náraze.

・ V prípade zrážky absorbuje energiu nárazu konštrukcia, ktorá účinne prenesie silu na niekoľko skeletov. Chráni tak nielen posádku vozidla, ale aj vysokonapäťové komponenty elektrického pohonu.

Modelové rady

SOLTERRA PREMIUM 

Synchrónny elektromotor s permanentnými magnetmi

20-palcové disky kolies z hliníkovej zliatiny
Sedadlá čalúnené syntetickou kožou
12,3-palcový stredový displej navigácie a audiosystému
10 reproduktorov Harman/Kardon + subwoofer + 8-kanálový zosilňovač
Bezdrôtová nabíjačka

SOLTERRA STYLE

Synchrónny elektromotor s permanentnými magnetmi

18-palcové disky kolies z hliníkovej zliatiny
Látkové sedadlá
12,3-palcový stredový displej navigácie a audiosystému
6 reproduktorov
12-voltová elektrická zásuvka (na stredovom paneli)