SUBARU OUTBACK

Žite Sebavedome. Žite Teraz.

Hovorí sa, že život je zbierka momentov. Preto vám model Outback bude robiť spoločnosť v každom okamihu vášho života a postará sa, aby ste si každý jeden vychutnali naplno. Vrhnite sa do dobrodružstiev a sebavedome naplňte svoje cestovateľské túžby. Štýlový model Outback je stelesnením schopnosti ísť kamkoľvek, všestrannosti obohacujúcej každý životný štýl a bezpečnosti, na ktorú sa môžete vždy spoľahnúť. To všetko vám pomôže dostať sa do cieľa v pohodlí a s pokojom v duši.

VÝZVA JE TO PRAVÉ DOBRODRUŽSTVO.

Žite sebavedome, žite teraz.

Hovorí sa, že život je zbierka momentov. Preto vám model Outback bude robiť spoločnosť v každom okamihu vášho života a postará sa, aby ste si každý jeden vychutnali naplno. Vrhnite sa do dobrodružstiev  a sebavedome naplňte svoje cestovateľské túžby. Elegantne štýlový model Outback je stelesnením schopnosti ísť kamkoľvek , všestrannosti obohacujúcej každý životný štýl a bezpečnosti, na ktorú sa môžete vždy spoľahnúť. To všetko vám pomôže dostať sa do cieľa v pohodlí a s pokojom v duši.

Výzva je to pravé dobrodružstvo

Vášmu modelu Outback sa do cesty postaví len máločo. Symetrický pohon všetkých kolies zabezpečí vynikajúcu priľnavosť v snehu v daždi alebo na nespevnených povrchoch a režim X-MODE s funkciou riadenia zjazdu z kopca vám pomôže prekonať náročnejšie situácie s absolútnou dôverou. 

Flexibilné riešenia

Keďže nároky života sa neustále menia, je dobré vedieť, že Outback je na tieto zmeny dokonalé pripravený. Stlačením tlačidla vám elektricky ovládané zadné dvere  ponúknu okamžitý prístup k batožinovému priestoru, vďaka čomu môžete rýchlo naložiť batožinu a vyraziť na cestu. 

Kombinácia sedadiel a batožinového priestoru

Viac priestoru k dispozícii znamená viac možností pre život. Batožinový priestor sa zväčšil tak, že teraz ponúka miesto na štyri 80-litrové kufre a podlaha s rovnejším profilom zaručuje ešte väčšiu kapacitu. Aj konfiguráciu sedadiel môžete okamžite zmeniť  – vďaka sedadlám deleným v pomere 60/40, – čo vám umožní prevážať dlhé predmety a rôzny počet pasažierov podľa potreby. 

Všestranne vybavený, vždy pripravený

Režim X-MODE v akcii

Režim X-MODE vám umožní jediným stlačením tlačidla získať spoľahlivú kontrolu nad vozidlom. Technológia režimu X-MODE prevezme riadenie nad motorom, prevodovkou, systémom symetrického pohonu všetkých kolies, brzdami ďalšími komponentmi a bezpečne vás prevedie náročnými podmienkami  a rôznymi terénmi. Keď sa aktivuje režim X-MODE, funkcia riadenia zjazdu z kopca pomôže automaticky zachovať konštantnú rýchlosť  pri ceste dolu kopcom.

Radiace páčky a SI-DRIVE

V súvislosti od vášho štýlu jazdy dokáže inteligentný pohon SUBARU Intelligent Drive (SI-DRIVE) prispôsobiť odozvu škrtiacej klapky a radenia tak, aby ste mali vždy a za každých podmienok k dispozícii okamžitý výkon a požadovanú pružnosť.

Motor SUBARU BOXER

Len málo vozidiel jazdí s takou sebavedomou istotou ako model Outback – asi vás preto neprekvapí, aká jedinečná koncepcia stojí za týmito výnimočnými vlastnosťami. V motore SUBARU BOXER s horizontálne protibežnými piestami sa piesty pohybujú oproti sebe v uhle 180 stupňov, vďaka čomu má motor nižší a plochejší profil než iné typy motorov. Preto má motor, a tým aj celé vozidlo nižšie položené ťažisko a rovnomernejšie rozloženú hmotnosť. Navyše sa protibežné pohyby piestov navzájom negujú, čím pomáhajú prirodzene znižovať vibrácie. 

Symetrický pohon všetkých kolies

Vozidlá SUBARU sú obdarené inšpirujúcou sebaistotou, za čo vďačia neuveriteľne stabilnej konštrukcii symetrického pohonu všetkých kolies a unikátne vyváženému motoru SUBARU BOXER. Tento systém neustále dodáva výkon na všetky štyri kolesá, čím zvyšuje mieru kontroly na všetkých typoch ciest a v náročných podmienkach. Vyznačuje sa vynikajúcim rozdelením brzdnej sily na nápravách s precíznym riadením, za čo vďačí pozdĺžnemu uloženiu hlavných komponentov a nízko položenému ťažisku, ktoré zabezpečuje aktívnu a citlivú jazdu. Unikátne výhody symetrického pohonu všetkých kolies prinášajú výnimočné jazdné vlastnosti a ponúkajú možnosť ľahšie sa vyhnúť nebezpečenstvu.

Lineartronic

Úsporná prevodovka Lineartronic s kontinuálne variabilným prevodom využíva možnosti vášho motora SUBARU BOXER a symetrického pohonu všetkých kolies na maximum a udržuje motor v ideálnom výkonovom rozsahu, vďaka čomu Outback spotrebuje menej paliva. Ovládacie prvky radenia v spojení s motorom 2.5i prispievajú k tomu, aby bola jazda vždy ľahká. plynulá a vyznačovala sa rýchlymi reakciami. Ovládacie prvky radenia disponujú krokovým variabilným ovládaním, ktoré sleduje zmeny rýchlosti vozidla a otáčok motora a umožní vodičovi vnímať bod zmeny prevodového pomeru pri zrýchľovaní. Výsledkom je pevné a pohodlné spojenie medzi vozidlom a jeho vodičom.