SUBARU IMPREZA​

VITAJTE VO SVETE, KDE SA ŽIJE NAPLNO.

Zoznámte sa s úplne novým, kompletne prepracovaným modelom Impreza. Ponúka spoľahlivosť a bezpečnosť, ktorá vás nezradí, a tiež výkon, z ktorého sa vám rozbúcha srdce. Je nenahraditeľným partnerom pre všetkých milovníkov aktívneho životného štýlu. Nová Impreza vás inšpiruje k plnšiemu a radostnejšiemu životu, aby ste vyťažili viac z každého dňa a každej príležitosti.

SVIŽNÁ, VŠESTRANNÁ A ELEGANTNÁ.

 

Vitajte vo svete, kde sa žije naplno

Zoznámte sa s úplne novým, kompletne prepracovaným modelom Impreza. Ponúka spoľahlivosť a bezpečnosť, ktorá vás nezradí, a tiež výkon, z ktorého sa vám rozbúcha srdce. Je nenahraditeľným partnerom pre všetkých milovníkov aktívneho životného štýlu. Nová Impreza vás inšpiruje k plnšiemu a radostnejšiemu životu, aby ste vytažili viac z každého dňa a každej príležitosti. 

 

Batožinový priestor

Batožinový priestor 5-dverového modelu poskytuje mimoriadne komfortný prístup. Vďaka väčšiemu otvoru piatych dverí a väčšej  vnútornej šírke je 5-dverový model najpraktickejší v tomto segmente, čo ocení každý priaznivec aktívneho životného štýlu. 

 

Vkus a komfort. Pôžitok pre všetkých.

Nová Impreza prechádza v oblasti kultivovanosti na vyššiu úroveň. O tomto výraznom posune vpred vás presvedčí tichý interiér, plný ladne tvarovaných plôch a pedantne vypracovaných detailov. Impreza ostáva verná športovo-elegantnému dizajnu, no jej interiér teraz pôsobí priestrannejšie. Všetci cestujúci si v novej Impreze určite užijú dostatok priestoru na predných aj zadných sedadlách – dokonca aj počas dlhých ciest. 

Stále v kontakte v spojení so svetom. 

Žijeme v rýchlom svete. Preto v novej Impreze nájdete kompletne prepracovaný informačno-zábavný systém novej generácie, s ktorým ostanete vždy v spojení so svetom. Hlavný displej môže mať podobu 8-palcovej dotykovej obrazovky, poskytujúcej intuitívny prístup k navigačným funkciám a hudobnému obsahu, kým multifunkčný displej s novým dizajnom informuje vodiča o dôležitých údajoch týkajúcich sa jazdy vozidla. Prepojenie medzi hlavným displejom, displejom v bloku prístrojov a multifunkčným displejom prispieva ku komfortu vodiča , vyššej bezpečnosti a pôžitku z jazdy. Stále v kontakte a s prehľadom – tak možno opísať pocit, ktorý vás bude neustále sprevádzať v novej Impreze. 

 

Motor SUBARU BOXER

Len málo vozidiel jazdí s takou sebavedomou istotou ako model Outback – asi vás preto neprekvapí, aká jedinečná koncepcia stojí za týmito výnimočnými vlastnosťami. V motore SUBARU BOXER s horizontálne protibežnými piestami sa piesty pohybujú oproti sebe v uhle 180 stupňov, vďaka čomu má motor nižší a plochejší profil než iné typy motorov. Preto má motor, a tým aj celé vozidlo nižšie položené ťažisko a rovnomernejšie rozloženú hmotnosť. Navyše sa protibežné pohyby piestov navzájom negujú, čím pomáhajú prirodzene znižovať vibrácie. 

Symetrický pohon všetkých kolies

Vozidlá SUBARU sú obdarené inšpirujúcou sebaistotou, za čo vďačia neuveriteľne stabilnej konštrukcii symetrického pohonu všetkých kolies a unikátne vyváženému motoru SUBARU BOXER. Tento systém neustále dodáva výkon na všetky štyri kolesá, čím zvyšuje mieru kontroly na všetkých typoch ciest a v náročných podmienkach. Vyznačuje sa vynikajúcim rozdelením brzdnej sily na nápravách s precíznym riadením, za čo vďačí pozdĺžnemu uloženiu hlavných komponentov a nízko položenému ťažisku, ktoré zabezpečuje aktívnu a citlivú jazdu. Unikátne výhody symetrického pohonu všetkých kolies prinášajú výnimočné jazdné vlastnosti a ponúkajú možnosť ľahšie sa vyhnúť nebezpečenstvu.

Lineartronic

Úsporná prevodovka Lineartronic s kontinuálne variabilným prevodom využíva možnosti vášho motora SUBARU BOXER a symetrického pohonu všetkých kolies na maximum a udržuje motor v ideálnom výkonovom rozsahu, vďaka čomu Outback spotrebuje menej paliva. Ovládacie prvky radenia v spojení s motorom 2.5i prispievajú k tomu, aby bola jazda vždy ľahká. plynulá a vyznačovala sa rýchlymi reakciami. Ovládacie prvky radenia disponujú krokovým variabilným ovládaním, ktoré sleduje zmeny rýchlosti vozidla a otáčok motora a umožní vodičovi vnímať bod zmeny prevodového pomeru pri zrýchľovaní. Výsledkom je pevné a pohodlné spojenie medzi vozidlom a jeho vodičom.